Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 28.01.2021)

Тикет на денот (четврток, 28.01.2021)

Денес имаме малку послаба понуда за разлика од вчера, но сепак доволно голема за да составиме тикет на денот.

Ајакс – Вилем II – 1/1&4+ @ 2.08 во Betwinner

Ајакс не блеска во домашното првенство оваа сезона, но сепак се лидери на табелата. Тие се главни фаворити за титула, бидјеќи неговите најголеми конкуренти се склони кон киксови, па моментално прв следбеник им е ПСВ после поразот на Витесе кој го ослободи второт место. Гостите се на претпоследното место и немаат победа на претходните девет гола, а тој факт јасно укажува дека се во катстрофална форма. Овде предлагаме 1/1&4+ со квота 2.08 во Betwinner.

Серкл Бриж – Клуб Бриж – 2/2 @ 2.10 во Bet365.

Домаќините со победата во последното коло создадоа некои минимални услови за опстанок, но се уште се дел од црвената зона и  се уште важат за фаворити за елиминација во втора лига. Клуб Бриж од друга страна може да кажеме дека доминира во Белгија и има одлична предност на првото место. Сепак ова е идеална прилика за гостите да ја зголемат предноста, па затоа предлагаме 2/2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365 обложувалница: 4.37

ИЗВОР: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 26.02.2021)

После европските натпревари, се враќаме на домашните шампионати. Пред нас е возбудлив вике…