Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 26.05.2022)

Тикет на денот (четврток, 26.05.2022)

Денес на „менито“ имаме многу бараж натпревари од различни лиги, па може да кажеме дека целокупната понуда е солидна. Ние се потрудивме да издвоиме супер дабл со одлична квота.

Витесе – Алкмар – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Овие две екипи се со големи амбиции за да обезбедат пласман во Европа. Овде борбата ќе се води за пласман во конференциската лига, а мора да признаеме дека и едните и другите на овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Витесе успеа во ½ финалето да го елиминира Утрехт, додека Алкмар беше подобар од Херенвен. Заедничко за двата тима е тоа што знаат да изиграат отворено, па головите на овој натпревар не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Розенборг – Хаугесунд – 1/1 @ 2.25 во Bet365

Тимот на Розенборг на почетокот на сезоната најавија дека оваа година имаат амбиции за освојување на лидерското место, но во моментов да бидеме искрени тие се далеку од тоа. Имено, овој тим е на 8-та позиција, но има и неколку натпревари помалку во однос на своите конкуренти. Хаугесунд е на претпоследната позиција бидејќи овој тим во изминатите осум натпревари успеа да запише само две победи што е премалку за да бидат на сигурно. Розенборг е фаворит на овој натпревар и предлагаме 1/1 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.61

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 01.07.2022)

Започнува најтоплиот месец во годината, а нас ни е најважно дека во наредните седмици ќе з…