Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 11.08.2022)

Тикет на денот (четврток, 11.08.2022)

tiket na denot

Голем број натпревари имаме на понудата денес благодарение на квалификациите за Лига Европа и конференциската Лига. Бидејќи се во прашање реванш дуели треба да бидеме внимателни. Ова е нашиот предлог за денес.

Слован – Олимпијакос – 2 @ 2.10 во Mozzart

Сигурно е дека резултатот од првиот натпревар сруши голем број тикети. Олимпијакос не успеа да го победи Слован на домашен терен и сега не носи никаква предност. Голот кој го постигнаа Словаците во Атина не значи многу бидејќи им е неопходен триумф за да стигнат во завршната рунда од квалификациите на Лига Европа. Олимпијакос го прескокна првото коло, а веќе во вториот круг се сретнаа со Хаифа. Ние на овој натпревар сметаме дека Олимпијакос ќе направи се за да победи, па типуваме 2 со квота 2.10 во Mozzart.

Панатенаикос – Славија Прага – Х2&2+ @ 2.05 во Bet365

Вториот грчки великан е во уште потешка ситуација. Зелените се натпреваруваат во квалификациите за конференциската лига, но немаа многу среќа со жребот и за противник го добија тимот на Славија. Тие се екипа која играше одлично во Европа во претходните сезони, а после неколку титула минатата сезона останаа без пехар во Чешка. Нив пласманот во конференциската лига им е само утеха, но мора да продолжат со континуитетот во Европа и да го подобрат својот коефициент. Во првиот натпревар Славија Прага победи со 2-0, а овој пат очекуваме да не бидат поразени и да се постигнат најмалку два погодоци. Типуваме Х2&2+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 28.09.2022)

После неколку дена каде што имавме солидна понуда благодарение на Лигата на нации, денес з…