Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 10.08.2022)

Тикет на денот (среда, 10.08.2022)

tiket na denot

Поради финалето од Супер купот на Европа сите натпревари од квалификациите за ЛШ се играа уште во вторникот. Ова се нашите предлози за денес, спаковани во форма на тикет на денот.

Гимараеш – Хајдук – 1 @ 2.45 во Mozzart

Хрватите стекнаа два гола предност после првиот натпревар и со многу оптимизам патуваат во Португалија. Меѓутоа имаат многу искуство и нема да биде лесно на стадионот Алфонсо Енрикес. Гимараеш минатиот викенд ја започна новата сезона во Примера и освои три бода на госттувањето кај Шавес. Пред натпреварот со Хајдук, Гимараеш веќе играше едно квалификационо коло за конференцискатта лига и беа посупешни од унгарскиот тим на Пушкаш. Хајдук ги прескокна првите две кола од квалификациите благодарение на тоа што го освоија купот во Хрватска. Делува дека нема голема разлика во квалитетот помеѓу овие два тима, а Гимараеш би можел да ја искористи предноста на домашниот терен. Типуваме 1 со квота 2.45 во Mozzart.

Динамо Дрезден – Ферл – 1&2+ @ 1.95 во Bet365

Германските третолигаши ќе го искористат овој термин за играње на вонредно коло, трето вкупно во новата сезона. После две рунди, екипата на Динамо од Дрезден има три бода. Започнаа со пораз на домашен терен од Минхен 1860, а потоа ги донесо сите три бода од гостувањето во Хале каде што го победија Халешер со 2-0. Лигата е доста изедначена, изненадувањата се чести и нема однапред запишани бодови. Екипата на Ферл минатата сезона заврши на 16-то место во третата лига и за „влакно“ избегна преселба во понизок ранг. Динамо е фаворит на овој натпревар и сметаем дека е време за првиот триумф во својот Дрезден. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.78

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 01.10.2022)

После кратката пауза за репрезентации каде што се натпреваруваа во рамките на Лигата на на…