Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 06.07.2022)

Тикет на денот (среда, 06.07.2022)

tiket na denot

И денес во центарот на внимание ќе ни бидат натпреварите од првото коло на квалификациите за ЛШ. Како и во вторникот, така и денес ќе имаме неколку интересни дуели. Ова е нашиот предлог тикет.

Зрињски – Шериф – 1Х&0-2 @ 2.49 во Mozzart

Молдавците беа вистински хит претходната сезона во Европа. Не само што потполно неочекувано стигнаа до групната фаза, туку и ги елиминираа Црвена Звезда и динамо Загреб. Сепак  најголема сензација приредија со тоа што го победија и Реал Мадрид во првото коло од групната фаза. Зрињски од друга страна беше доста убедлив во Премиер лигата во Босна и заврши на првата позиција со 84 бода, 27 повеќе од второпласираниот тим на Тузла. Домаќините овде ќе имаат голема поддршка, па сметаме дека нема да бидат поразени. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.49 во Mozzart.

ХЈК – РФС – 1X&0-2 @ 2.37 во Bet365

Гостите од Рига постојат од 2016 година кога во елитниот ранг го заменија познатиот клуб од Летонија, Сконто. Веќе две години покасно дебитираа во Европа и ја забележаа првата победа, но беа елиминирани од Олимпија Љубљана. Екипата на Хелсинки, има три бода помалку од КУПС, но и натпревар повеќе. Имаа прилика да го победат директниот ривал во саботата, но ремизираа на домашен терен. Гостите се во подобра форма, но домаќините се тим со поголемо искуство во Европа. Овде предлагаме да изиграте 1Х&0-2 гола со квота 2.37 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.90

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 12.08.2022)

Денешниот ден е одличен. Понудата е фантастична и поголем дел од екипите кои играат наредн…