Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 14.05.2022)

Тикет на денот (сабота, 14.05.2022)

Да ја искористиме оваа фантастична понуда бидејќи малку се деновите кои останаа каде што имаме многу натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бордо – Лориент – ГГ3+ @ 1.90 во Mozzart

Во претпоследното коло во француската елитна лига имаме дуел на две екипи од долниот дел на табелата. Бордо е на дното, поточно на последната позиција и тие би можеле да се спасат евентуално само преку бараж, што воопшто не е мала работа. Лориент се уште не е на сигурно, но има реални шанси да го оствари тоа. Oвој дуел е од големо значење за двете екипи, па искрено овде очекуваме екстра ефикасен натпревар и предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Унион Берлин – Бохум – 1/1 @ 2.15 во Bet365

Унион Берлин е на чекор до пласман во Лига Европа. Со оглед на тоа што никој не очекуваше дека овој тим ќе се пробие во Европа, за нив ова е голем успех, а се што треба да направат е да го издржат притисокот на последниот натпревар за оваа сезона. Во гости им доаѓа Бохум кој ја заврши сезоната и нема апсолутно никаква потреба за бодови бидејќи се наоѓа на средината на табелата и не можат ниту горе, а ниту долу. Унион Берлин е фаворит, па очекуваме да го реши овој натпревар уште во првото полувреме. Типуваме 1/1 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 28.05.2022)

Денешната сабота е нешто послаба во однос на изминатите саботи, но сега ќе биде така и во …