Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 26.09.2022)

Тикет на денот (понеделник, 26.09.2022)

tiket na denot

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Вечерва завршуваат натпреварите од Лигата на нации, а утре ќе се комплетира ова новоформирано натпреварување. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Унгарија – Италија – 2&0-3 @ 2.50 во Mozzart

Секоја чест за Унгарците за игрите во Лигата на нации во оваа сезона. По прв пат се најдоа во најјаката дивизија, а после жребот сите ги прежалија. Се најдоа во група со три светски шампиони како Германија, Италија и Англија, а сега на претпоследното коло се наоѓаат на првото место на табелата. За Италијанците ова е важен натпревар и веруваме дека максимално сконцентрирани ќе влезат во овој натпревар. Италија е фаворит, а ние додаваме и 0-3 гола, поточно типуваме 2&0-3 гола со квота 2.50 во Mozzart.

 Црна Гора – Финска – 2&0-3 @ 3.05 во Bet365

Шансата за првото место во групата и пласман во Дивизија А, селекцијата на Црна Гора ја пропушти во Зеница пред неколку дена. Поразот од Босна и Херцеговина го реши прашањето за победник на оваа група, па така Босанците остануваат лидери на табелата и ќе се преселат во повисок ранг. Црна Гора ќе остани во Б дивизија дури и да изгубат од Финска, а Романците да ја победат Босна бидејќи имаат подобар меѓусебен скор од Романците. Финците мора да победат бидејќи ако тоа не се случи се ќе им зависи од исходот во Букурешт. Ние веруваме дека гостите нема да остават на случајност и типуваме 2&0-3 гола со квота 3.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.63

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 26.09.2023)

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во наредните три дена…