Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 09.08.2022)

Тикет на денот (понеделник, 09.08.2022)

tiket na denot

Сите реванш натпревари од квалификациите за ЛШ ќе бидат изиграни веќерва од почит кон Суепр купот на Европа каде што во среда играат Реал Мадрид и Ајнтрахт Франкфурт. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Пјуник – Црвена Звезда – 2&3+ @ 2.06 во Mozzart

Црвена Звезда заврши голема работа околу пласманот во завршната рунда во квалификациите за ЛШ веќе во првиот натпревар. Пред 40.000 луѓе на Рајко Митиќ, Пјуник немаше шанси, резултатот од 5- 0 е повеќе од убедлив. Вистинска и ерменскиот шампион имаше некои свои шанси и можеше во Белград да постигне барем еден гол. Пјуник веќе направи голема работа со пласманот во третото коло и прво го елиминираа Клуж, а потоа и Дуделанж. Овде ние очекуваме Звезда да победи и да гледаме ефикасен дуел. Наш предлог е 2&3+ со квота 2.06 во Mozzart.

Ренџерс – Ројал Унион – 1&2+ @ 2.27 во Bet365

Убава предност имаше белгискиот вицешампион пред реваншот во Глазгов. Ројал Унион славеше 2-0, а тоа беше и мало изненадување за сите љубители на фудбалот. Сепак што е тоа, па сега Ренџерс ќе се обиде да ја надомести негативата од два гола минус во Белгија. Ројал Унион не е во истата форма од минатата сезона и во првите три кола имаат само една победа, а за време на викендот беа проазени со 3-0 на гостувањето кај Мехелен. Ренџерс новата сезона ја започна со две победи, а очекуваме да триумфира и над Белгијците со барем два постигнати погодоци. Овде типуваме 1&2+ со квота 2.27 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 27.09.2022)

Стигнавме до крајот на третото по ред издание на лигата на нации. Останаа да се решат уште…