Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 24.06.2022)

Тикет на денот (петок, 24.06.2022)

Пред нас е уште еден летен викенд со понуда која не е богата, но овој период скоро секогаш е таков, па ќе бидеме трпеливи уште малку. Од понуденото ние избравме супер дабл и ви го претставуваме нашиот предлог за денес.

Банфилд – Баракас Централ – 1 @ 1.68 во Mozzart

Домаќините лошо ја отворија оваа сезона и во првите две кола зедоа само еден бод, но сега врзаа две победи и со голем оптимизам го дочекуваат тимот на Баракас. Банфилд првата победа ја осттвари против Централ Кордоба, а во минатото коло победија и на гостувањето кај Ттигре. Гостите од друга страна имаат само два бода и се уште немаат победа, па оправдано се наоѓаат на долниот дел на табелата. Овде домаќините се поблиску до трите бода и типуваме 1 со квота 1.68 во Mozzart.

Шелбурн – Дандалк – 2 @ 2.48 во Bet365

Изгледа дека Дандалк има амбиции да ја врати шампионската ттитула. Двете претходни сезони освојуваше Шамрок, а Дандалк преживуваше тежок период. После 19 кола, Шамрок има пет бода повеќе, но и еден натпревар е во предност, па реалниот заостаток зад Дандалк е само два бода. Шелбурн е екипа која врза два порази, но победи на последните три натпревари на домашен терен. Дандалк не смее да ги бира ривалите и мора да победува. Сега се во фантастична форма и веруваме дека ќе го искористат тоа. Ние типуваме 2 со квота 2.48 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.17

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Официјално: Филип Антовски нов играч на Истра

Филип Антовски со цел да добие поголема минутажа ја напушти Австрија Виена и како позајмен…