Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 12.08.2022)

Тикет на денот (петок, 12.08.2022)

tiket na denot

Денешниот ден е одличен. Понудата е фантастична и поголем дел од екипите кои играат наредната седмица плеј оф за ЛШ, првенствените натпревари ќе ги играат денес. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Трабзон – Хатјаспор – 1/1 @ 2.15 во Mozzart

Шампионот на Турција започна во одбрана на титулата со сигурна победа и тоа на гостувањето кај Истанбулспор. Нивниот ривал Хатјаспор беше слободен во првото коло, со оглед на тоа дека турската елита брои непарен број клубови. Тешко е да се процени во каква форма е Хатјаспор, но нас ни делува дека Трабзон е поквалтиетен. Покрај овој натпревар мора да размислуваат и за плеј оф натпреварот против Копенхаген, но сепак за нив е најважна оваа сезона која веќе започна. Наш предлог за овој натпревар 1/1 со квота 2.15 во Mozzart.

Сарпсборг – Бодо Глимт – 2/2 @ 2.62 во Bet365

За рпвакот во Норвешка, ова гостување доаѓа во доста незгоден момент. Не затоа што ривалот е од појака категорија, туку што овој меч го сместија помеѓу два европски дуели клучни за продолжение на сезоната. Во вторникот, Бодо гостуваше во Литванија каде што релативно лесно ја зачува огромната предност од првиот натпревар и изигра 1-1 со Жалгирис. Сарпсборг е во лоша серија и изгубија на последните пет натпревари, а токму таа црна серија е започнаа со пораз од Бодо. Овде очекуваме гостите да победат и типуваме 2/2 со квота 2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.63

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 27.09.2022)

Стигнавме до крајот на третото по ред издание на лигата на нации. Останаа да се решат уште…