Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 05.03.2021)

Тикет на денот (петок, 05.03.2021)

Пред нас е многу интересен викенд, но понудата за овој петок не е нешто посебна. Сепак, за да се состави предлог тикетот за денес е одлична. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шалке – Мајнц – 2 @ 2.10 во 1xBet

Дуел на двете последнопласирани екипи кој има потенцијал да донесе интересен фудбал. Домаќините буквално се без шанси за да изборат опстанок, но сигурно е дека не сакаат да се предадат толку лесно. Елиминацијата само по себе не е трагедија бидејќи многу често испаѓаат од лигата големи клубови со традиција. Мајнц има многу поголеми шанси за спас и тие шанси се сосема реални, па овде очекувме да земат три бода и да ја олеснат работата околу тоа. Предлагаме 2 со квота 2.10 во 1xBet.

Хадерсфилд – Кардиф – 2 @ 2.10 во Bet365

Велшаните се тим кој е во одлична форма во последните осум кола и има седум победи и само едно реми. Серијата без пораз изнесува цели 9 натпревари. Кардиф е на шестото место, односно последното место кое носи пласман во Плеј оф. Во овој момент тешко е да се очекува дека ќе стигнат до директен пласман во Премиер лига, но сепак имаат некои шанси. Хадерсфилд не е истиот тим кој играше пред две сезони во елитата. Сега се борат и за опстанок во Чемпионшип, а во последните 12 кола имаат само една победа. Кардиф веруваме дека ќе го искористи тоа и ќе победи. Типуваме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.41

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
  • Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

    Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на…
  • Тикет на денот (вторник, 13.04.2021)

    Вечер ќе ги дознаеме имињата на двата полуфиналисти во ЛШ. На програмата се реванш дуелите…
  • Тикет на денот (12.04.2021)

    Вчера тикетот на денот ни беше добитен, а и денес имаме солидна понуда, па се надеваме дек…
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 14.04.2021)

Вечер ќе ги дознаеме уште двете екипи кои ќе патуваат во ½ финалето од ЛШ, а покрај тоа на…