Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 05.07.2022)

Тикет на денот (вторник, 05.07.2022)

tiket na denot

Вечер започнуваат натпреварите од првото коло на квалификациите за ЛШ. На терен ќе видиме и посериозни фудбалски екипи од земји како Полска, Шведска, Романија итн. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лех – Карабаг – 1 @ 2.10 во Mozzart

После големата борба со екипата на Раков, Лех успеа да ја освои титулата во Полска. Сега тимот од Познан сака да направи чекор и во Европа, но немаа среќа на жребот бидејќи во првото коло од квалификациите ќе мора да играат со Карабаг. Карабаг минатата сезона играше одлично во Европа и успеа да стигне до 1/16 финалето од конференциската лига. Лех очекуваме да го искористи домашниот терен на овој натпревар, па затоа типуваме 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Малме – Викингур – 1/1&2+ @ 1.95 во Bet365

Првакот на Шведска беше успешен на меѓународната сезона минатата сезона и завршија пред АИК и тоа благодарение на подобрата гол разлика. Малме во минатата сезона успеа да избори групна фаза во ЛШ, но беа во тешка група со Јувентус, Челзи и Зенит. Моментално Малме не блеска на домашното поле, а во петокот успеаа да изгубат од Сандсвал. Викингур имаше сличен пат до шампионскиот пехар на Исланд, а сега заостануваат зад Бреидаблик и тешко дека ќе ја одбранат титулата. Ние овде предлагаме 1/1&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (среда, 10.08.2022)

Поради финалето од Супер купот на Европа сите натпревари од квалификациите за ЛШ се играа …