Дома Македонски спорт Мак фудбал Тиквеш со Шкендија ќе игра на „Гоце Делчев“ во Прилеп

Тиквеш со Шкендија ќе игра на „Гоце Делчев“ во Прилеп

И покрај сите напори да се заврши со реконструкцијата на време новиот прволигаш Тиквеш сепак нема да ја пречека Шкендија во Кавадарци во првото коло во ПМФЛ.

Првата македонска фудбалска лига стартува в недела, а во неа Тиквеш ќе игра против Шкендија. Поради реновирањето на собелкувалните на својот стадион Тиквеш првиот натпревар нема да го игра дома и ќе мора даи гра во Прилеп.

Стадионот „Гоце Делчев“ беше избран од раководството на Тиквеш да го одиграат натпреварот против актуелниот шампион.

Следниот натпревар во кој Тиквеш ќе биде домаќен, а тоа е третото коло кога ќе им гостува Академија Пандев би требало да го играат на нивниот стадион во Кавадарци.

Фото: ФК Тиквеш

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…