Дома Фудбал Останато Тер Штеген сезонава има повеќе асистенции од Роналдо, Нејмар, Суарез…

Тер Штеген сезонава има повеќе асистенции од Роналдо, Нејмар, Суарез…

Голманот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген во натпреварот против Мајорка ја запиша неговата втора асистенција сезонава.

Таа асистенција беше втора сезонава за чуварот на мрежата на Каталонците и со тоа тој зад себе остави голем број фудбалски ѕвезди.

Имено, до две асистенции сезонава во своите првенства не стигнале: Роналдо, Ериксен, Стерлинг, Азар, Нејмар, Суарез, Феликс…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Taжна слика на „Олд Трафорд“ во поразот на Јунајтед од Барнли (ФОТО)

Maнчестер Јунајтед никако не може да излезе од кризата. „Црвените ѓаволи“ вчера со поразот…