Дома Фудбал Англија Тери не е дел од Челзи, но не го заборави својот поранешен шеф (фото)

Тери не е дел од Челзи, но не го заборави својот поранешен шеф (фото)

0
teri konte

Претходната сезона не ја помина во Челзи, но денес не заборави јавно да му се заблагодари на Антонио Конте за се што направија заедно.

Веста која се чекаше веќе некое време денес беше и потврдена, Антонио Конте го заврши својот мандат во Челзи.

Италијанецот го напушта Челзи после две сезона и со два освоени трофеи, а малкумина се оние на „Стенфорд Бриџ“ кои чуствуваат тага што Конте заминува.

Во моментите кога навивачите со нетрпение чекаа да му го видат грбот, а тоа слободно може да се каже и за дел од играчкиот кадар, поранешниот капитен Џон Тери покажа дека го почитува она што Конте го направи во Челзи.


Следете го Sportski.mk и на


„Ти благодарам шефе. Голем човек, голем тренер. Ти посакувам многу успех во иднината“, напиша Тери со фотографија на која се наоѓа заедно си италијанскиот стратег.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…