Дома Фудбал Италија Тео Хернандес добива нов договор со тројно поголема плата

Тео Хернандес добива нов договор со тројно поголема плата

Милан започна преговори со Тео Хернандес за продолжување на соработката, пренесува „Газета дело Спорт“.

Францунот игра фантастично и се етаблираше во еден од најдобрите леви бекови во Ервопа.

Тео Хернандес има договор со „росонерите“ до 2023 година, но веќе е на мета на многу европски гиганти.

Милан сака да го „блиндира“ со нов договор и му понудил тројно зголемување на платата. Французинот моментално заработува 1,7 милиони, а Милан му нуди годишна плата од 5 милиони евра.

Медиумите тврдат дека преговорите одат во добра насока, бидејќи Французинот сака да остане во Милано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Куман се појави на прес, прочита соопштение и замина🎥

Неверојатна ситуација се случи во Барселона на пресконференцијата пред утрешниот дуел со К…