Дома Фудбал Тен Хаг им се обрати на навивачите на Олд Трафорд. Слушнете ја нивната реакција

Тен Хаг им се обрати на навивачите на Олд Трафорд. Слушнете ја нивната реакција

На својот Олд Трафорд, Манчестер Јунајтед го совлада Њукасл со 3:2 во реваншот од 34. коло на англиската Премиер лига.

Со ова овие две екипи се изедначија во бодови на табелата, на седмото и осмото место.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


По натпреварот, Ерик тен Хаг, тренерот на Јунајтед, го зеде микрофонот и се обрати на навивачите.

„Во име на навивачите и персоналот на клубот, сакам да ви се заблагодарам на сите за поддршката во текот на оваа сезона. Не беше лесна сезона. Една работа беше постојана, а тоа е вашата поддршка.

Но, не е готово. Сепак, прво ќе одиме во Брајтон, а потоа на Вембли дека овие играчи ќе дадат сè за да го освојат пехарот и да го донесат трофејот на „Олд Трафорд“.

Јунајтед разочара во првенството, но има шанса да го освои ФА Купот на 25 мај. Натпревар на Вембли против Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …