Дома Трансфер зона Тен Хаг нема доверба во Де Геа: Веќе избрал наследник на Шпанецот?

Тен Хаг нема доверба во Де Геа: Веќе избрал наследник на Шпанецот?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Манчестер јунајтед игра променливо оваа сезона, но со подобри резултати од претходните сезони, па сега тренерот Ерик Тен Хаг сака дополнително да го засили составот.

Голманот Давид Де Геа е прв чувар на мрежата на „ѓаволите“, но Тен Хаг сака да донесе негов наследник и наводно изборот паднал на голманот на Андерхелхт, Барт Вербруген.

Овој 20-годишен голман стана прв голман на Андерхелх по Светското првенство, а сега „ѓаволите“ ќе се обидат да го купат за само 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Стигна потврда: Милан утре се збогува од Ибрахимовиќ! 📸

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Mилан утре во после…