Дома Трансфер зона Тен Хаг му ја отвори вратата на Марсијал

Тен Хаг му ја отвори вратата на Марсијал


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг одлучи да го стави на продажба Антони Марсијал, пренесуваат медиумите на Островот.

Французинот ова лето се врати на „Олд Трафорд“ после позајмицата во Севиља, но не добива голема минутажа.

Те Хаг одлучи да го задржи, но Марсијал не е задоволен од својот статус, а и не ги исполни очекувањата на холандскиот тренер.

„Црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат на лето, а со тоа да се ослободат и од неговата висока плата, бидејќи Французонот е еден од најплатените фудбалери во тимот.

Манчестер Јуннајтед му порачал на агентот дека слободно може да си бара нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…