Дома Фудбал Англија Тен Хаг: Мегваер има квалитет, очекувам да се врати подобар

Тен Хаг: Мегваер има квалитет, очекувам да се врати подобар

Eрик Тен Хаг го седна Хари Мегваер на клупата за резерви, а од тој момент резултатите и играта на Манчестер Јунајтед драстично се подобрија, па дефанзивецот не се врати во стартниот тим.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓И во таква ситуација Мегваер доби прилика да биде во стартниот тим на Англија, но во натпреварот против Германија не се прослави. Мегваер на оваа средба прво киксираше, а потоа направи и пенал кој Германците го реализираа.

Во овој дуел дефанзивецот заработил и повреда поради која ќе го пропушти дербито против Манчестер Сити кое е на програмата е утре.

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг верува дека Мегваер имва квалитети да се врати во тимот на Јунајтед после повредата.

„Морам да го тренирам и да го поддржам, го поддржувам затоа што верувам во него. Мегваер е играч со голем квалитет, тоа можете да го видите и во настапите за Англија. Очекувам дека може да ја врати формата, убеден сум во тоа“, изјави Тен Хаг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…