Дома Фудбал Италија Тежок удар за Јувентус: Влаховиќ мора на пауза

Тежок удар за Јувентус: Влаховиќ мора на пауза

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ нема да игра за Јувентус против Удинезе поради повреда, пренесуваат италијанските медиум.

Според информациите, Влаховиќ поради повредан а мускулот не го одработил денешниот тренинг со остатокот од екипата. Поради тоа најверојатно нема да биде во тимот за натпреварот кој е закажан за понеделеник во рамките од 23-тото коло од Серија А.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Неиграњето на Влаховиќ секако ќе биде тежок удар за тренерот Масимилијано Алегри. Влаховиќ во овој момент е фудбалерот најдобра форма во Јувентус и на последните седум натпревари постигна седум голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Teн Хаг бил шокиран со барањето на фудбалерите по поразот од Фулам

Манчестер Јунајтед никако не успева да се врати на славните победнички патеки кога овој кл…