Дома Трансфер зона „Тајмс“: Бекам прави „тим од соништата“

„Тајмс“: Бекам прави „тим од соништата“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам реши да изгради ѕвезден тим во САД, а британски „Тајмс“ објави дека наскоро во Интер Мајами доаѓаат уште неколку фантастични фудбалери.

Според медиумот, наскоро во дресот на Интер Мајами може да ги гледаме Лионел Меси и Кристијано Роналдо, па така Бекам ќе го има најмоќниот тим во светот.

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Реал Мадрид, Милан и ПСЖ планира да го договори Меси во следниот период, а Аргентинецот се очекува да потпише за Интер Мајами следното лето.

Исто така, се воделе преговори и со Роналдо, кој во моментов е слободен играч откако го раскина договорот со „црвените ѓаволи“.

Британските медиуми пишуваат дека во екипата би можеле да стигнат уште неколку легенди, а тоа се Луис Суарез кој е слободен по завршување на договорот со Национал, но и Цеск Фабрегас кој игра за второлигашот Комо, додека последна ѕвезда која може да пристигне е Серхио Бускетс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…