Дома Видео Талент на Милан постигна гол за кој зборува цела Италија (видео)

Талент на Милан постигна гол за кој зборува цела Италија (видео)

0

Талент на Милан донесе победа на младите „росонерите“ до 15 години против Верона (2:1) со фантастичен гол за кој зборува цела Италија.

15-годишниот Габриеле Алези постигна гол од центар за 2:1 и тоа само некоку секунди откако тимот на Верона израмни на 1:1. Младиот „росонер“ со фантастичен и прецизен шут го лобува противничкиот голман.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Избран голот на сезоната во Премиер лигата (видео)

Спонзорот на Премеиер лигата „Carling“ го објави победникот на акетата за најдобар гол во …