Дома Фудбал Останато Тажна вест од Турција: Атсу сепак се уште не е пронајден!

Тажна вест од Турција: Атсу сепак се уште не е пронајден!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Иако во текот на вчерашниот ден сите турски медиуми објавија дека Кристијан Атсу е пронајден жив под урнатините, дури се споделуваше и видео од местото каде што е извлечен сепак, денес пристигнуваат информации дека не било така.

Чудно е што и од Хатајаспор објавија дека Атсу бил пронајден, а сега доктор на овој тим го изјави спротивното.

„Кога слушнавме дека тој е однесен во болницата „Дортјол“ отидовме да го видиме, но таму го немаше. За жал во мометов спортскиот директор Танер Свут и Кристијан Атсу не се порнајдени“, изјави докторот на тимот Губреј Кахвечи.

Наводно станувало збор за грешка и личноста за која мислеле дека бил Атсу, всушнот било друго лице.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…