Дома Фудбал Останато Тажен крај на кариерата за големиот Андрес Иниеста?

Тажен крај на кариерата за големиот Андрес Иниеста?

Лоши вести ни пристигнуваат од Јапонија.

Легендарниот Андрес Иниеста мора да оди на долга пауза поради повреда на мускулот. Наводно, Иниеста ќе мора да оди на операција поради која би можел да паузира најмалку четири месеци.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во наредните денови ќе биде опериран во Барселона од познатиот доктор Рамон Кугат како најголем специјалист кога во прашање се спортските повреди.

Потоа ќе следи долг период на рехабилитација, а многумина стравуваат и дека ова може да значи крај на кариерата за Иниеста.

Иниеста во мај во периодот кога ќе врати на теренот ќе наполни 37 години и прашање е уште колку ќе игра и колку ќе биде спремен да се врати во форма. Од 2002 до 2018 година Иниеста настапуваше за Барселона, потоа одлучи да се пресели во Висел Кобе.

Со Барселона освои се што можеше да се освои и еден од најзаслужните за шпанската „триплета“ – ЕП 2008, СП 2010 и ЕП 2012.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …