Дома Трансфер зона Тадиќ откри зошто не потпишал со Барселона

Тадиќ откри зошто не потпишал со Барселона

Српскиот репрезентативец и ѕвезда на Ајакс, откри зошто не се преселил на „Камп Ноу“ и покрај интересот од страна на Барселона.

Тадиќ минатата сезона блескаше во дресот на Ајакс во Лигата на шампиони. Беше еден од најзаслужните за елиминацијата на Реал Мадрид и за пласманот во полуфиналето.

Поради тоа Барселона сакаше да го донесе во своите редови минатото лето, но не дојде до трансфер.

„Не ме изненади интересот на Баеселона, верувам во себе, а имав и одлична сезона. Сепак, сум кажал веќе многу пати, Ајакс е мој клуб и немаше причина да го напуштам и да одам во Барселона. Овде имам се, притоа имам договор до 2026 година“, изјави Тадиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“ од Островот: Челзи започна преговори со Донарума

Најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага го загуби местото во првиот тим бидејќи мена…