Дома Фудбал Англија Табела во Премиер лигата без ВАР: Ливерпул би бил на шест бода од зоната за испаѓање

Табела во Премиер лигата без ВАР: Ливерпул би бил на шест бода од зоната за испаѓање


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Од кога ВАР се воведе во фудбалот многу се коментира дали беше потребен или не. Поголемиот дел од јавноста смета дека е добро за фудбалот да има ВАР, меѓутоа се уште постојат и сомнежи.

Во англиската Премиер лига сега се направи табела со резултати без ВАР, а според нив Ливерпул би бил дури на 11-та позиција со само 23 освоени бодови и шест повеќе од зоната за испаѓање.

Арсенал и на оваа табела повторно е лидер, а втор е Манчестер Сити. Тотенхем би имал голем напредок на третот оместо.

Меѓутоа во главно нема толку големи драматични поместувања, најголеми се на оние на Лидс и Вест Хем за по три позиции.

Треба да се знае дека на оваа табела земени се во предвид само натпреварите кога ВАР првпат ја променил одлуката, затоа што потоа одлуките кои би следеле не би се ни случиле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов скок на Калин Ивановски на АТП листата!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Најдобриот македонски тенисе…