Дома Фудбал Англија Сцена која не сте ја виделе: Навивач на Арсенал влезе на теренот и удри играч на Јунајтед

Сцена која не сте ја виделе: Навивач на Арсенал влезе на теренот и удри играч на Јунајтед

0

Арсенал денеска во големото дерби во Премиер лигата го совлада Манчестер Јунајтед со 2:0.

Сепак, дамка на победата на Топџиите стави еден навивач, кој се најде на теренот при прославата на вториот погодокот на Арсенал.

Не излезе само да го прослави погодокот, туку го удри и дефанзивецот на Јунајтед, Крис Смолинг, кој не сакаше да реагира.

Навивачот подоцна беше фатен од обезбедувањето и приведен во полициска станица.

Она што е сигурно е дека долго нема да може да дојде на натпреварите на Арсенал. Клубот веќе најави казна, а за среќа се помина без поголеми инциденти.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…