Дома Останати Тенис Сцена која го обиколи светот: Федерер во улога на тренер на Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Сцена која го обиколи светот: Федерер во улога на тренер на Ѓоковиќ (ВИДЕО)

0
federer djokovic

Швајцарецот Федерер добри си ја заврши работа за тимот на Европа и донесе поен со победата против Ник Кирјос во Лајвер купот.

На овој турнир за прв имавме можност да ги видиме Новак и Роџер на иста страна и мора да се признае дека впечатоците се крајно позитивни. Откако беа на иста страна во двојки, изминатата вечер Федерер доби улога на тренер на Ѓоковиќ.

На Србинот не му одеше против Кевин Андерсон од кого на крајот и загуби со 2:1, а моментот кој сигурно е паметење е оној кога Федерер како тренер му делеше совети на Новак.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…