Дома Останати Кошарка НБА Суспендирана новинарка поради објава за Коби!

Суспендирана новинарка поради објава за Коби!

Легендарниот американски кошаркар Коби Брајант го загуби животот во хеликоптерска несреќа во близина на Лос Анџелес.

Трагичната вест за смртта на Коби Брајант ја шокираше целата јавност. Заедно со Брајант настрада неговата ќерка и уште седум други лица.

Многу познати личности му оддаваа почит на Брајант. Во морето емотивни пораки се најдоа и некои пораки кои се обидуваа да наштетат на неговото лик и дело. Новинарката на „Вашингтон  постс“, Фелисија Сомнез, по трагичната смрт потсети дека Брајант во 2016 година бил обвинет за сил*вање кое наводно се случило во 2003.

Нејзината објава наиде на огромна осуда од целата јавност и многумина и порачаа дека сега не е момент да се објавуви нешто вакво.

Дека погреши покажува и постапката на нејзиниот медиум кој ја суспендираше на неопределено време и постои голема можност да остане без работа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Чудна ситуација: Кошаркар на Лејкерси ќе биде шампион и ако во финалето победи Мајами

Лос Анџелес Лејкерси ги добија сите три рунди во плеј-офот со по 4:1 (Портланд, Хјустон, Д…