Дома Фудбал Италија Сусо со емотивна порака се прости од Милан

Сусо со емотивна порака се прости од Милан

Шпанскиот интернационалец Сусо после цели четири години го напушти Милан и кариерата ќе ја продолжи во Севиља.

Сусо изминатите сезони беше најважниот фудблер на „росонерите“, но оваа сезона играше под очекувањата, па Милан реши да го продаде.

Сепак, Шпанецот со емотивна порака се прости од италијанскиот клуб и истакна дека ќе му недостасува Милан, но најмногу црвено-црниот дрес.

„Ова беше многу тешка ноќ за мене, последна во Милан. Овде станав човек и никогаш нема да го заборавам кклубот и градот кој многу ги сакам. Секогаш давав се од себе за Милан и единствена цел ми беше да ги бранам боите на овој славен клуб, некогаш успевав, некогаш не, но секогаш давав се од себе. Благодарност до сите кои се или беа дел од овој голем клуб, ќе ми недостасувате сите, но најмногу прекрасниот црвено-црн дрес. Секогаш Милан ќе има посебно место во моето срце“, напиша меѓу другото Сусо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Денот кога Шева го реши италијанското финале: Тие секунди никогаш нема да ги заборавам (ВИДЕО)

Toчно на денешен ден пред 17 години Милан го победи Јувентус на „Олд Трафорд“ и ја освои т…