Дома Фудбал Останато Судот донесе одлука за скандалозниот натпревар во српскиот фудбал – изречени жестоки казни!

Судот донесе одлука за скандалозниот натпревар во српскиот фудбал – изречени жестоки казни!

Дисциплинскиот судија на Српската лига, Белград, Александар Прекодравац во повторенатап остапка по пријавата на Официрот за интегритет на ФС Белград во врска со пријавениот наместен пријателски натпревар помеѓу Уб и Прва Искра донесе одлука за казни на обвинетите во случајот.

Фудбалерите Владимир Симиќ, Лазар Адамовиќ, Зоран Топаловиќ и Андрија Кнежевиќ се казнети со по девет месеци забрана за настап во првенстви и куп натпревари.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ќе потсетиме, Прва Искра од Бариќ беше казнета со 12 бодови и милион и двеста илјади динари поради овој натпревар.

Натпреварот заврши со победа на домаќините од 4:0, а четворицата фудбалери на Прва Искра уплатиле вкупно 10.105 евра дека на натпреварот ќе има четири или повеќе голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…