Дома Фудбал Репрезентации Судијата „учествуваше“ во акцијата на Бразил за победничкиот гол против Колумбија 🎥

Судијата „учествуваше“ во акцијата на Бразил за победничкиот гол против Колумбија 🎥

Бразил вчера во рамките на Копа Америка дојде до победа против Колумбија со 2:1.

„Кариоките“ со головите на Фирмино и Касемиро направија пресврт во финишот. Победничкиот гол на Бразил е предмет на коментирање и прашање е дали беше регуларен. Во акцијата на Бразил непосредно пред голот топката го погоди судијата, во таков случај играта треба да биде запрена затоа што судијата директно влијае на играта. Тоа во акција не се случи и неколку додавања подоцна Бразил постигна гол за водство.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Колумбијците протестираа, но сепак голот беше признат и Бразил победи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…