Дома Трансфер зона Судбината на Озил и Санчез не е јасна, но „детето на Арсенал“ не оди никаде!

Судбината на Озил и Санчез не е јасна, но „детето на Арсенал“ не оди никаде!

0

Арсен Венгер беше јасен.

За Тео Волкот интерес покажаа неколку клубови, но Венгер ги отфрли таквите тврдња.

Наводно интерес за Волкот покажаа Евертон и Вест Хема, но тоа во јануарскиот преоден рок нема да се случи.

„Да, сигурен сум тој нема да замине во јануари и ќе биде наш фудбалер до крајот на сезоната. Работи навистина добро, беше надвор од терените претходните недели, а за натпреварот против Бате Борисов ќе биде во тимот“, изјави Венгер.

Волкот во Арсенал пристигна уште во 2006 година и тоа од редовите на Саутемптон каде што помина само една сезона.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ќе купува во Германија: Италијанскиот гигант „фрли око“ на дуото од Баерн Минхен

Милан „фрли око“ на дуото на Баерн Минхен, јавува „TuttoSport“, а играчите за кого е заинт…