Дома Топ вести Суарез се расплака на спектакуларната промоција во Гремио 🎥

Суарез се расплака на спектакуларната промоција во Гремио 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Луис Суарез имаше спектакуларно претставување во Гремио пред 45.000 навивачи кои сакаа да го поздрават.

Клубот направи посебно видео во кое на Суарез му честитаат Артур, Бускетс, Нејмар…Се направи и вистинско пиротехничко шоу. Во еден момент емоциите беа посилни од Суарез, па Уругваецот се расплака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…