Дома Фудбал Останато Суарез во вториот натпревар за Насионал го постигна првиот гол 🎥

Суарез во вториот натпревар за Насионал го постигна првиот гол 🎥

Уругваецот Луис Суарез го постигна својот прв гол откако се врати во тимот на Национал.

Национал славеше со 3:0 против Рентистас во натпреварот од второ коло во уругвајскиот шампионат, а 35-годишниот напаѓач го постигна третиот гол.

Во игра Суарез влезе на полувремето, а во 59. минута со глава од поблиската статива ја смести топката во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…