Дома Трансфер зона Суарез блиску до враќање во Премиер лигата

Суарез блиску до враќање во Премиер лигата

Луис Суарез следниот месец ќе биде слободен играч бидејќи му завршува договорот со Атлетико Мадрид.

Без оглед што има 35 години Суарез и понатаму важи за еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, па има многу понуди на маса.

Според последните информации Суарез е во напредни преговори со Астон Вила и најверојатно ќе се врати во Премиер лигата.

Клубот предводен од Џерард има амбициозен проект и му понудил договор до 2024 година на Уругваецот.

Џерард е голем пријател со Суарез и го убедил да му се придружи во Астон Вила, па се очекува официјализација следните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…