Дома Македонски спорт Мак фудбал Струга шокираше со цените на влезниците за натпреварот против Жалгирис

Струга шокираше со цените на влезниците за натпреварот против Жалгирис

Tимот на Струга Трим Лум летово ќе дебитира во квалификациите за Лигата на шампионите, а противник на македонскиот шампион ќе биде тимот на Жалгирис.

Навивачите на клубот крај езерот сигурно со нетрпение го исчекуваат овој дуел, меѓутоа сега раководството на струшкиот тим изненади со цената за билетите.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Имено, тие оналјн се продаваат по цена од 1.200 денари. Некое оправдување можеби е тоа што со дресот следи и маичка, но останува да се види како ваквиот потег ќе се одрази на посетеноста, доколку нешто не се промени. Посебно ако се знае дека Струга реално и не е клуб со некоја голема армија навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…