Дома Фудбал Италија Стротман казнет поради симулирање – ги пропушта Милан и Јувентус!

Стротман казнет поради симулирање – ги пропушта Милан и Јувентус!

Кевин Стротман, во римското дерби ги покажа актерските способности, успеа да изнуди пенал, но поради тој гест ќе мора да паузира на наредните две средби.

Холанѓанецот во 44 минути демонстрираше исклучителни актерски способности, изнуди пенал од кој Рома израмни на 1:1, но Лацио во вториот дел постигна два гола за заслужена победа 3:1.

По прегледувањето на видео снимката, Дисциплинската комисија при Серија А, реши да го казни Стротман со два натпревари суспензија.

Натпреварите кои ќе ги пропушти Стротман се исклучително важни за неговиот тим, односно двете големи дербија против Милан и Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…