Дома Македонски спорт Столе добил црвен картон затоа што му кажал на судијата дека е макро?!

Столе добил црвен картон затоа што му кажал на судијата дека е макро?!

Македонскиот голман Столе Димитриевски вчера заработи црвен картон во натпреварот кој неговиот Рајо Ваљекано го загуби од Легањес со 0:1.

Димитриевски прво доби жолт картон, а потоа црвен во 63. минута.

Како причина за црвениот картон е што наводно Димитриевски на судијата Пријето Иглесијас му кажал дека е МАКРО?! Според шпанските медиуми тоа стоело во записникот на судијата.

Изјава за црвениот карто на Димитриевски даде и тренерот на Рајо, Андони Ираола.

„Ќе видиме што пишува во записниците. Ако постоела навреда во ред, ако бил само мал протест тогаш нашиот голман е неоправдано исклучен“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…