Дома Топ вести Столе Димитриевски се договорил со Ал Наср!?

Столе Димитриевски се договорил со Ал Наср!?

Македонскиот репрезнтативец голман, Столе Димитриевски ги договорил личните услови со Ал Наср од Саудиска Арабија.

Изминатиот период се шпекулираше со негов трансфер во Барселона, но Димитриевски самиот ги демантираше гласините.

Денес новинарот Руди Галети пренесува дека Столе Димитриевски ги договорил личните услови со Ал Наср.

Ал Наср доставил понуда вредна 3,5 милиони евра, но Рај Валекано се надева дека ќе добие поголемо обештетување за Македонецот, кој сезонава брани одлично.

Преговорите помеѓу двата клуба се во тек, па се очекува набрзо трансферот да биде комплетиран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…