Дома Видео Стерлинг испадна смешен во дуелот со Меси 🎥

Стерлинг испадна смешен во дуелот со Меси 🎥

Првото полувреме во дербито на вечерта во Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и ПСЖ заврши без голови 0:0.

На почетокот на мечот во интересна ситуација се најдоа Меси и Стерлинг. Аргентинецот со еден дриблинг премногу лесно се ослободи од ѕвездата на „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…