Дома Фудбал Останато Статуата на Исус во Рио светеше во боите на Бразил во чест на Пеле 🎥

Статуата на Исус во Рио светеше во боите на Бразил во чест на Пеле 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Бразил се простува од својата најголема фудбалска легенда, Пеле кој почина вчера на 82-годишната возраст во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло.

Пеле го предводеше Бразил до три светски титули, тој е единствениот фудбалер кој освои три Светски првенства.

Нема начин на кој Бразил може да се заблагодари на она што Пеле го направи за оваа земја, а во изминатата ноќ стаутата на Исус во Рио Де Женеиро блесна во боите на бразилското во чест на Пеле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…