Дома Македонски спорт Мак фудбал Стартуваа подготовките на новиот дом на ФК Вардар! 📸

Стартуваа подготовките на новиот дом на ФК Вардар! 📸


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Oпштина Аеродром започна со подготовките за новиот дом на Вардар и „Комити“.

На Фејсбук страна на општината објавена е информација дека е започната реконструкција на теренот кој е предвиден да го користи Вардар за тренирање.

„По иницијатива на градоначалникот Тимчо Муцунски и претседателот на Советот Дејан Митески, како и со поддршка на општествено-одговорна компанија, денеска почнаа активностите за реконструкција на фудбалското игралиште во близина на СЦ ,,Јане Сандански”.

Почетниот чекор во насока на обезбедување нов дом за FK Vardar и Komiti Skopje, опфаќа целосна реконструкција на системот за одржување на теренот и поставување нова тревна површина. Со инвестиција на одговорните компании од околу 2 милиони денари, првиот тим и младинските школи на ФК Вардар ќе добијат место на кое ќе можат да ги одржуваат своите тренинзи и натпревари.

Општина Аеродром на дело ја докажува посветеноста кон обезбедување модерни услови за спорт, како и помош и поддршка за клубот кој е гордост на Скопје и Македонија“, стои во објавата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалската репрезент…