Дома Видео Станковиќ и играчите на Звезда во шок: Неверојатно е што направи судијата на Сан Сиро

Станковиќ и играчите на Звезда во шок: Неверојатно е што направи судијата на Сан Сиро

Милан и Црвена Звезда вечерва ремизираа на Сан Сиро (1-1), а во осминафилането се пласираа Росонерите поради резултатот од првиот натпревар.

Милан поради еден гол повеќе во гости успеа да се пласира понатаму иако вечерва на Сан Сиро беше возбудливо до последната секунда.

Резултатот беше 1:1 и Звезда играше со играч помалку од 70. минута, но до последната секунда напаѓаа и се обидуваа да дојдат до победа и пласман понатаму.

Судијата продолжи три минути, а Звезда на почетокот на четвртата минута од продолжението имаше корнер. Но, главниот судија судеше крај што предизвика лутина кај Станковиќ и неговите играчи.

Станковиќ не можеше да верува дека не дозволи неговата екипа да го изведе корнерот, а Манзано не сакаше ништо да објаснува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ПСЖ нуди 60 милиони за ѕвездата на Милан

Левиот бек на Милан, Тео Хернандес е голема желба на раководството на ПСЖ, пренесуваат ита…