Дома Видео Среќен Божиќ: Фудбалерите на Баерн во хор ја испеаа „Џингл белс“ 🎥

Среќен Божиќ: Фудбалерите на Баерн во хор ја испеаа „Џингл белс“ 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Полека ни пристигнува новата година, па така празничната еуфорија го зафаќа најголем дел од светот. Во едно празнично издание се ги гледаме фудбалерите на Баерн Минхен.

Германскиот гигант на еден специјален начин со видео во кое сите во хор ја пеат познатата „Џингл белс“ ги честиташе празниците на своите фанови.

И мора да се каже дека изведбата не звучи воопшто лошо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалерите на Панама играа „лист камен ножички“ за дресот на Енцо Фернандез 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Репрезентац…