Дома Фудбал Репрезентации Среброто изгледа означи крај на една генерација: И Модриќ се повлекува!?

Среброто изгледа означи крај на една генерација: И Модриќ се повлекува!?

0
modric

Големиот успех на Мундијалот и освоеното сребро изгледа значеше и крај на една голема генерација.

Вчера напаѓачот Марио Манџукиќ објави дека се повлекува од репрезентацијата, а медиумите во Хрватска најавуваат дека следен кој ќе се одлучи на таков потег е – Лука Модриќ!

Голем број хрватски медиуми се убедени дека Модриќ ја донел одлуката и наведуваат дека одлуката за официјалното напуштање ќе ја соопшти во текот на наредната. Веројатно Модриќ чека да заврши преодниот рок во Италија (18-ти август) и сагата со неговиот потенцијален трансфер во Интер.

Ќе потсетиме, Модриќ на Светското првенство во Русија беше прогласен за најдобар играч на турнирот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…