Дома Фудбал Репрезентации Србија „пукна петарда“ на последниот натпревар пред Мундијалот! 🎥

Србија „пукна петарда“ на последниот натпревар пред Мундијалот! 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерите на Србија го декласираа Бахреин на гостински терен со резултат 5:1 во пријателски натпревар, кој беше и генерална проба за Србите пред почетокот на Светското првенство.

Двоен стрелец беше Душан Тадиќ, а по еднаш погодија Влаховиќ на асистенција на Тадиќ, како и Филип Ѓуричиќ и Лука Јовиќ. Влаховиќ на теренот помина 45 минути и тоа е големо охрабрување откако се повреди.

Александар Митровиќ, Филип Костиќ и Саша Лукиќ го прескокнаа овој дуел и не беа во конкуренција.

Тренерот Драган Стојковиќ не импровизираше ништо во формациите што ги користеше досега. Првото полувреме Србија го одигра во систем 3-4-2-1, а второто 3-4-1-2. Така Србија без дополнителни повреди и во одлична атмосфера заминува за Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …