Дома Фудбал Останато Србија му врачи отказ на Крстаиќ

Србија му врачи отказ на Крстаиќ

0

Српската фудбалска федерација одлучи да му врачи отказ на селекторот Младен Крстаиќ, потврди претседателот на Федерацијата.

Една од главните причини за отпуштањето на стратегот е дебаклот од 5:0 против Украина во квалификациите за ЕП. По овој пораз, Србите ја победија Литванија со 4:1, но тоа не беше доволно да се спаси поранешниот репрезентативец на „орлите“.

Од Федерацијата потврдија дека името на новиот селектор на Србија ќе биде обелоденето во наредните денови.

Медиумите кај нашиот северен сосед изминативе денови пишуваа дека Љубиша Тумбаковиќ е фаворит за селекторското столче, откако и тој доби отказ од репрезентацијата на Црна Гора.

Крстаиќ заминува од селекција со позитивен скор зад себе – 9 победи, 5 нерешени и 5 порази.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Винстент Компани ја спасува кариерата на швалерот на Карлеуша

Босанскиот фудбалер Огнен Врањеш кој го привлече вниманието на јавноста со скандалот со фо…