Дома Останати Кошарка Србинот Ѓорѓевиќ нов селектор на Кина

Србинот Ѓорѓевиќ нов селектор на Кина


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Александар Ѓорѓевиќ важи за еден од најдобрите српски тренери, а тој е и поранашен селектор на српската репрезентација. Сега седнува на клупата на Кина.

Утрово познатиот менаџер Мишко Ражњатовиќ објави дека договорот е постигнат. Новинската агенција „Сина“ ја дополни информацијата со тоа што откри детали од договорот. Ѓорѓевиќ според информациите ќе ја води Кина за плата од милион долари годишно.

Ѓорѓевиќ без ангажман беше на крајот на минатата сезона кога си замина од Фенербахче. Србија ја водеше во периодот помеѓу 2013 и 2019 година и успеа да освои сребро на Олимписки игри, Евробаскет и Мундобаскет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…